OGŁOSZENIA

Przerwa urlopowa Dwa tygodnie przełom lipca i sierpnia z przewagą lipca czytaj >>

Współpraca - informacje techniczno-handlowe dla zamawiających

Szanowni Państwo! Aby skrócić czas oczekiwania na zamawiane produkty prosimy o szczegółowe i czytelne opisy zamawianych frontów co ułatwi i jednocześnie pozwoli usprawnić realizację zamówień. W tym celu prosimy używać formularzy zamówień dostarczonych przez naszą firmę oraz dokładne przeczytanie wszytskich informacji dostępnych poniżej.

Fronty lakierowane

W przypadku frontów z płyty MDF lakierowanych na kolor jednobarwny istotne jest podanie:
a) kolor lakieru (dokładne oznaczenie) - paleta ICA, RAL, NCS
b) połyskowość lakieru (połysk, półmat, mat)
c) typ frezu - wykończenie krawędzi z naszego próbnika, widoczne na zdjeciach w dziale Fronty meblowe:

 • F1 (FAZA 45° 10mm)
 • F2 (FAZA 20° 20mm)
 • F4 ("MYDEŁKO")
 • Kr (frez tworzący uchwyt krawedziowy )
 • R0 (brak frezu - front na ostro - krawędź minimalnie załamana ręcznie),
 • R2 (promień frezu 2mm)
 • R5 (promień frezu 5mm)
 • R8 (promień frezu 8mm)

d) grubość (w milimetrach)
e) wymiary (w milimetrach) i liczba sztuk [ A × B × szt. ]

Zamówienie frontu Kr (uchwytu krawedziowego) niesie za sobą nieco ograniczeń na frez pozostałych krawędzi, głównie ze wzgledu na estetykę i możliwości technologiczne. Zakładamy z góry, że przy zamówieniu frontu na przykład: 720 x 496 x 1szt.  KR - wykonujemy front z trzema krawędziami R-2 gdzie jedna z krawędzi SZEROKOŚCI (czyli 496mm jak w przykładzie) będzie nafrezowana w taki sposób aby tworzyła uchwyt. Pozostałe fronty wchodzące w skład takiej aranżacji nie posiadajace nafrezowania (np jakaś szafka górna z uchwytem tradycyjnym) radzimy zachowac jako R-2. Front Kr widoczny jest w dziale Fronty meblowe

Fronty lakierowane na kolor jednobarwny lakierami z palety ICA, RAL, NCS wykonywane są z płyty MDF dwustronnie laminowanej białym laminatem. Standardowo cena frontu i lakierowania obejmuje malowanie lakierem podkładowym i nawierzchniowym jednej płaszczyzny i wszystkich krawędzi. Druga strona pozostaje laminowana w kolorze białym. Cena frontu nie zależy od wybranej połyskowości.

Możliwe jest zamówienie frontów lakierowanych w ciemnych kolorach z płyty MDF laminowanej w kolorze czarnym. Zwiększa to estetykę frontu, ponieważ lewa strona frontu pozostaje czarna. Zamówienie takie wiąże się z dopłatą 5% do ceny standardowego frontu.

W przypadku dostarczenia do nas próbki koloru i nie wskazanie jej odpowiednika na miejscu z próbnika ICA, RAL czy NCS - dobieranie koloru i tworzenie receptury będzie oznaczało dopłatę 20% do ceny zamówienia nie mniej jednak niż 30zł netto.

Dopłacie podlega zamówienie frontów w lakierze metalizowanym typu RAL 9006, RAL 1036, RAL 3032 itp. i wynosi ona 30% do ceny standardowego frontu.

Możliwe jest lakierowanie drugiej płaszczyzny, wówczas należy policzyć powierzchnię standardowego frontu i dodać usługę lakierowania na drugiej płaszczyźnie wg obowiązującego cennika. W przypadku zamówienia frontów lakierowanych dwustronnie proces technologiczny wydłuża się o 5 dni roboczych.

Wykonujemy również fronty lakierowane jako witryny (bez szkła) w cenie standardowego frontu. Przyjęty standard to ramka o szerokości 70mm. Możliwe jest wyfrezowanie pod szybę o szerokości 10mm i takiej samej głębokości. Wyfrezowanie pozostaje surowe i wiąże się z dodatkowa dopłatą 20% do ceny standardowego frontu.. Nie wykonujemy listewek do wykończenia szkła. Nawiercenia pod zawiasy klient wykonuje we własnym zakresie.

W przypadku zamówień usługi lakierowania przy powierzeniu materiału własnego do lakierowania, bezwzględnie należy opisać ołówkiem wszystkie elementy - kolor (próbnik ICA, RAL, NCS) i połyskowość lakieru, a także w przypadku zleceń specjalnych zaznaczyć, które kanty lakierować lub czy lakierować obie płaszczyzny elementu. (domyślnie wszystkie krawędzie i jedna płaszczyzna). Dodatkowo proszę dołączyć zamówienie na papierze i wyjaśnić szczegóły na miejscu u kierownika produkcji.

Fronty fornirowane w okleinie modyfikowanej

Domyślnie fronty fornirowane wykonywane są na bazie surowej płyty wiórowej oklejane są dwustronnie wybranym typem okleiny modyfikowanej wraz z krawędziami i lakierowane lakierem podkładowym i nawierzchniowym półmatowym lakierem bezbarwnym (tak jak w próbniku).   Istnieje możliwość na specjalne życzenie za dopłatą 10zł/m2 użycie płyty MDF jako bazy dla frontów w okleinie modyfikowanej

Fronty fornirowane mogą być również lakierowane w wysokim połysku co związane będzie z dopłatą 30% za jedną wybraną płaszczyznę. Przy zamówieniu frontów w połysku domyślnie lakierowana jest jedna płaszczyzna i wszystkie krawędzie. Lewa strona pozostaje w półmacie, chyba że klient zaznaczy inaczej.

W przypadku zamówienia frontów fornirowanych z usłojeniem zarówno poziomym jak i pionowym z oklein modyfikowanych jest możliwe zamówienie tak frontów, aby usłojenie na frontach zgrywało się z sobą na sąsiednich szafkach i było w jednym ciągu. Ma to szczególne znaczenie przy okleinach  typu FLADER (np. WIŚNIA (FLADER) WI-0119F1, PALISANDER (FLADER) PA-0025F4 , PALISANDER RIO (FLADER) PR-Y02/SF). Aby zamówienie zostało tak wykonane należy to zaznaczyć w zamówieniu i dodatkowo wysłać szczegółowy rysunek rozmieszczenia szafek w pomieszczeniu, z którego JEDNOZNACZNIE będzie wynikało gdzie dany front zostanie zamontowany. Taka realizacja wiąże się z dopłatą 30% do ceny podstawowej wynikającej z aktualnego cennika.

Fornir naturalny który używany jest do produkcji frontów powstaje w wyniku skrawania pnia drzewa na arkusze (warstwy) grubości przeważnie 0,6 - 0,8 mm. każdy arkusz forniru posiada zatem naturalny rysunek słojów, stopniowo zmieniający się. W zależności od położenie w pniu rysunek słojów zmienia się od szerokiego i zawiłegozwanego "Flader"  do prostosłoistego. Również okleiny modyfikowane są rozcinane w podobny sposób, tak aby imitować naturalne usłojenie drewna, zatem w handlu dostępne są gatunki typu FLADER i prostosłoiste.

Przykłady z naszej oferty oklein typu FLADER, czyli takich posiadających charakterystyczny typ usłojenia widoczne są poniżej:

DĄB CZARNY (FLADER) F-2034/1 DĄB CZARNY (FLADER)
F-2034/1
SANTOS (FLADER) SANTOS
(FLADER)

Cała oferta przedstawiona na fotografiach poglądowych dostępna jest w dziale Fronty meblowe

Wykonujemy również fronty fornirowane jako witryny (bez szkła) w cenie standardowego frontu. Przyjęty standard to ramka o szerokości 70mm.. Możliwe jest wyfrezowanie pod szybę o szerokości 10mm i takiej samej głębokości. Wyfrezowanie pozostaje surowe i wiąże się z dodatkowa dopłatą 20% do ceny standardowego frontu. Nie wykonujemy listewek do wykończenia szkła. Nawiercenia pod zawiasy klient wykonuje we własnym zakresie.

Doświadczenie uczy również, iż musimy ostrzec Państwa, iż kolor oklein modyfikowanych w różnych partiach dostaw może ulegać zmianom w stosunku do próbnika lub zamówionych wcześniej frontów. Dlatego NIE GWARANTUJEMY 100% powtarzalności kolorów oklein i w związku z powyższym namawiamy do jednorazowego zamawiania frontów dla jednego klienta, lub ew. dostarczenie pojedynczego frontu do którego może uda się dobrać okleinę.

W przypadku elementów fornirowanych naturalną okleiną modyfikowaną istotne jest podanie:
a) typ okleiny (ściśle wg próbnika EURO-STOL) poglądowe zdjecia w dziale Fronty meblowe,
b) kierunek usłojenia (standardowo pionowo wzdłuż wysokości) ,
c) wymiary w milimetrach - pierwsza wysokość (wymiar A) x szerokość (wymiar B) i liczba sztuk [ A × B × szt. ] ,
d) grubość (w milimetrach).

Fronty fornirowane w okleinie naturalnej

Są to fronty na bazie płyty wiórowej w okleinach naturalnych, zatem są niepowtarzalne - do wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju mebli. Są przeciwieństwem oklein naturalnych modyfikowanych przedstawionych wyżej, w których uzyskuje się dużą powtarzalność wzorów i kolorów. Tutaj powtarzalność otrzymuje się w obrębie jednej paczki forniru pozyskanej z jednego pnia drzewa. Wielkość paczki może wahać się w zależności od gatunku i wielkości danego drzewa od kilku do około 30m². O wzorzystości i kolorze usłojenia decyduje tylko "matka NATURA". Zatem surowiec może być bardzo zróznicowany od bardzo wzorzystych typu FLADER, do całkowicie prostosłoistych - ciętych po osi pnia. Uczulamy zatem klientów, iż domówienie frontów najprawdopodobniej będzie wiązało się z odmiennie wyglądającymi frontami, niż te zamówione nawet miesiąc wcześniej. Dodatkowym utrudnieniem przy dorabianiu frontow jest fakt, iż okleiny naturalne zwłaszcza z drewna egzotycznego ulegają odbarwieniom pod wpływem światła słonecznego (nawet w bardzo krótkim czasie).

Wykonujemy fronty proste, ramkowe i z nafrezowanym uchwytem krawędziowym KR.

Wprowadzamy następujące gatunki oklein jako surowiec do produkcji frontów w okleinie naturalnej:

 • OLCHA
 • DĄB
 • DĄB FLADER
 • CZEREŚNIA AMERYKAŃSKA
 • ORZECH AMERYKAŃSKI
 • AMAZAKOUE
 • TEAK
 • WENGE
 • ZEBRANO
 • JABŁOŃ INDYJSKA
 • SANTOS PALISANDER

Ze względu na opisaną wyżej róznorondność klient może wyrbać u naszego dostawcy paczkę okleiny o najbardziej odpowiadającym wzorze i kolorze, z której my wykonamy fronty.

Możliwe jest wykonanie frontów również z innych gatunków drewna, bo ta grupa nie jest ściśle zamknięta. W związku z tym każde zamówienie frontow grupy będzie indywidualnie omawiane - najlepiej osobiście z klientem.

Zamówienia

Na każdym zamówieniu powinny znaleźć się informacje: Nazwa firmy (nazwisko i imię) zamawiającego Bezpośredni kontakt do osoby składającej zamówienie (telefon, telefon komórkowy, e-mail) Data i numer zamówienia, które ułatwią Państwu ew. zapytania o stopień realizacji danego zamówienia, a nam ew. wyjaśnienia brakujących informacji niezbędnych do produkcji itp. Proponujemy numerację nr / rok lub nr / miesiąc / rok Gdyby któreś informacji zabrakło ZAWSZE kontaktujemy się z Państwem - lecz czasami brak nawet kontaktu do osoby zamawiającej - w takim przypadku określamy co następuje: W przypadku frontów z płyty MDF lakierowanych na kolor jednobarwny:
a) Brak połyskowosci - połysk
b) Brak koloru - biały
c) Brak koloru i połyskowości - biały połysk
d) Brak typu frezu - R 0 (na ostro)
e) Brak grubości - 19mm
f) Brak liczby sztuk - 1szt.

W przypadku frontów fornirowanych naturalną okleiną modyfikowaną:
a) Brak typu okleiny - niedopuszczalny - zamówienie odrzucone
b) Brak kierunku usłojenia - pionowo
c) Brak grubości - 19mm
d) Brak liczby sztuk - 1szt.

W przypadku frontów EXCLUSIVE fornirowanych okleiną naturalną wszystkie zamówienia będą omawiane osobiście - przynajmniej do czasu doprecyzowania wszystkich szczegółów.

Kompletne zamówienia prosimy wysyłać najlepiej w formie elektronicznej (poniżej dostępne formularze ) pod adres:
lub lub w ostateczności faxem pod numer (0-61) 871 99 04

Korekty zamówień

Po około 1-2 dni roboczych zamówienie trafia na produkcję (nie dotyczy terminu EXPRESS) i po tym okresie wszelkie korekty traktowane są jako nowe zamówienie, a klient będzie obciążony kosztem zużytych materiałów i zrealizowanych etapów produkcji. W przypadku gdy zamówienie nie trafiło jeszcze na produkcję zmiany zostają wprowadzone nieodpłatnie, a termin realizacji pozostaje bez zmian.

Terminy realizacji

Większość zamówień na fronty realizowana jest w terminie około 20-25 dni roboczych czyli 4-5 tygodni, jednak ze względu na okresowe przerwy w dostawach modyfikowanych oklein naturalnych i innych przyczyn niezależnych od firmy EURO-STOL termin może ulec wydłużeniu.

Ograniczenia

Nie posiadamy programu "STANDARD". Każdy element realizowany jest na podstawie zamówienia w praktycznie dowolnych wymiarach, jednak z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z technologii, używanych materiałów i parku maszyn. Fronty fornirowane: wymiary maksymalne: 2490mm x 1290 mm Fronty lakierowane: wymiary maksymalne: 2780mm x 1300 mm Przy zamawianiu dużych frontów prosimy wziąć pod uwagę ograniczenia transportowe jak również informację poniżej.

Transport

Jedyna możliwość współpracy z nami to odbiór własny zamówionego towaru. Nie wysyłamy frontów i innych elementów firmami spedycyjnymi.

Reklamacje

Wszystkie reklamacje są rozpatrywane indywidualnie. Klient odbierając towar ma obowiązek sprawdzić stan ilościowy i jakościowy i najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych powinien zgłosić zauważone nieprawidłowości. Podstawą do reklamacji jest złożenie pisemnego zgłoszenia reklamacyjnego i dostarczenie wadliwych produktów do oceny. W szczególnych przypadkach dopuszczamy możliwość nadesłania fotografii w wysokiej rozdzielczości o prawidłowej ekspozycji na którym wyraźnie widać zauważoną wadę.

Gwarancja

Fronty mogą być kwestionowane odnośnie jakości ich wykonania wyłącznie przed poddaniem ich obróbce mechanicznej, nie później jak w terminie 5 dni od daty odbioru. Na wady nie powstałe z winy użytkownika udziela się 12 miesięcy gwarancji. Producent udziela gwarancji 12 miesięcy od daty sprzedaży na eksploatację frontow. Gwarancji nie podlegają wady będące skutkiem użytkowania niezgodnie z przeznaczeniem lub ich niewłaściwego montażu oraz wynikłe na skutek działnia niekorzystnych czynników zewnętrznych np.:
- uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, otarcia itp.)
- długotrwały kontakt z wodą (zalanie) oraz wilgotność powietrza przekraczajaca 60%
- niska temperatura (poniżej +15 C)
- zbyt wysoka temperatura (powyżej +30 C)
- niewłaściwa konserwacja (np. używanie silnych środków chemicznych lub preparatów czyszczących nieprzeznaczonych do czyszczenia powłok lakierniczych zwłaszcza rozpuszczalników i produktów na bazie rozcieńczalników)
- brak konserwacji (trwałe zabrudzenia)
- bezpośrednie zetknięcia się z ogniem lub silne rozgrzania przedmiotem
- nadmierne przeciążenia
- niewłaściwe przechowywanie (magazynowanie), frontów przed ich zamontowaniem itp.

Do czyszczenia nalezy używać jedynie lekko zwilżonych miękkich tkanin i wycierać czyszczone powieżchnie do sucha. Reklamacji nie podlegają przebawienia powstałna skutek rozlania win, soków i innych produktów spożywczych po ktorych zabrudzenia należy natchmiast wycierać.

Każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie, jednak tylko i wyłącznie po dostarczeniu wadliwego frontu do siedziby firmy EURO-STOL. W szczególnych przypadkach honorowane są zdjęcia w wysokiej rozdzielczści ukazujące wadę powstałą z winy producenta. Producent nie ponosi odpowiedzialnoś za zmianę kolorystyki frontów lakierowanych MDF jak również fornirowanych, zwłaszcza naturalnymi okleinami egzotycznymi pod wpływem działnia promieniowania ultrafioletowego znajdującego się w widmie chociaży promieniowania słonecznego. Powłoka lakiernicza jest wodoodporna, a nie wodoszczelna, czyli dłuższy kontakt z wodą lub dużą wilgotnością pomieszczenia spowoduje uszkodzenie forntu.

Gwarancja obejmuje wady technologiczne ujawnione podczas użytkowania, a w szczególności: łuszczenia się powierzchni, rozwarstwiania, wypaczenia, odkształcania nie będące skutkiem zalania lub nadmiernej wilgotności, pęknięcia elementów nie wynikające z winy użytkownika, pęknięcia powstałe w wyniku naprężeń lub wad materiałów, nie będące skutkiem użycia nadmiernej siły lub przeciążenia oraz nie wynikające z niewłaściwego użytkowania bądź zamontowania mebli lub urządzeń.

Zasady, sposoby użytkowania i konserwacji

1. Powierzchnie frontów należy regularnie czyścić miękką, wilgotną tkaniną typu mikrofibra przy zastosowaniu łagodnych środków czyszczących (np. wody z płynem do naczyń, płynu do mycia szyb).

2. Do czyszczenia frontów nie należy używać detergentów o silnym działaniu, rozpuszczalników, twardych gąbek oraz płynów i past zawierających środki ścierne Uzyte płyny nie mogą zawierać węglowodorów aromatycznych, estrów, ketonów lub alkoholu powyżej 25%. Ponadto nie zaleca się używania płynów wyprodukowanych na bazie octu. Czyszczenie należy wykonywać to ze szczególną ostrożnością i starannością lekko przecierając zabrudzoną powierzchnię, gdyż wszelkie uderzenia lub zadrapania mogą doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej

3. Zanieczyszczenia powierzchni frontów substancjami mocno barwiącymi powstałe podczas eksploatacji należy niezwłocznie usunąć.

4. Fronty powinny być właściwie zamontowane (przy użyciu odpowiednich zawiasów lub okuć) i używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

5. Jeżeli fronty zamontowane są w kuchni w pobliżu pochłaniacza (okapu), to w czasie gotowania powinien on być włączony

6. W przypadku gdy w kuchni znajduje się zmywarka, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji jej użytkowania. Niedopuszczalne jest pozostawienie zmywarki z uchylonymi lub otwartymi drzwiczkami po zakończeniu cyklu zmywania celem szybszego wysuszenia naczyń. Częste poddawanie frontów działaniu pary wodnej o wysokiej temp. może prowadzić do uszkodzenia frontu i utraty gwarancji.

7. W przypadku piekarników starszej generacji (bez systemu chłodzenia) lub emitujących zbyt wysoką temperaturę (powyżej 70°C) przy montażu należy uwzględnić (wyeliminować) negatywne skutki oddziaływania wysokiej temp. Można to uzyskać przez zwiększenie odległości między frontami a urządzeniem lub poprzez umieszczenie pomiędzy piekarnikiem i boczną krawędzią frontu "ekranów" (np. z płyty wiórowej).

8. Tak jak w przypadku zmywarki, niedopuszczalne jest pozostawianie uchylonych lub otwartych drzwi rozgrzanego piekarnika w pobliżu elementów lakierowanych.

Z wyrazami szacunku
Karol Chudziak
507-193-420

Pliki do pobrania

Cennik detaliczny. Przy dobrej stałej współpracy do podanych cen udzielamy rabatów w zalezności od ilości zamawianych towarów i usług.(pdf) (148kB)

Typy wykończeń i usług nie objętych załączonym cennikiem będą wycenione indywidualnie  do każdego zamówienia. Dołączony cennik jest aktualny, aż do odwołania.

Formularz zamówienia na fronty fornirowane arkusz kalkulacyjny do wypełniania i nadsyłania mailem. (xls)
Liczy powierzchnię zamówionych formatek. (30kB)

Formularz zamówienia na fronty fornirowane do druku. (pdf) (27kB)

Formularz zamówienia na fronty lakierowane arkusz kalkulacyjny do wypełniania i nadsyłania mailem. (xls)
Liczy powierzchnię zamówionych formatek. (25kB)

Formularz zamówienia na fronty lakierowane do druku. (pdf) (22kB)

Kompletne zamówienia prosimy wysyłać najlepiej w formie elektronicznej pod adres lub lub ewentualnie faksem na numer (0-61) 871 99 04